حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

ساعت مناسب را چگونه باید انتخاب کرد؟

انتخاب ساعت مناسب - اکسسوری

ساعت مناسب را چگونه باید انتخاب کرد؟

ساعت مناسب را چگونه باید انتخاب کرد؟
ساعت مناسب دست خود را می‌شناسید؟ می‌دانید که چه نکاتی در انتخاب ساعت مهم است؟ انتخاب ساعت مناسب و به دست کردن آن یکی از مواردی است که می‌تواند به زیباتر و شیک‌تر شدن ظاهر افراد کمک کند. ساعت را به عنوان شایع‌ترین اکسسوری می‌شناسند. این اکسسوری که تقریباً در دست تمام افراد دیده می‌شود، انواع و مدل‌های بسیار متنوعی دارد که ممکن است فرد را گیج کند و کار را برای انتخاب ساعت مناسب سخت‌تر کند. در ادامه قصد داریم تا نکاتی در خصوص انتخاب ساعت مناسب را با هم مرور کنیم. با فروشگاه اینترنتی پرنسز همراه باشید.

ساعت
شاید بتوان گفت که در بسیاری مواقع از ساعت استفاده‌ای به جز فهمیدن زمان می‌کنند. ابتدا که ساعت‌ها به بازار آمد، بیشتر افراد ثروتمند و متمول توان خرید آن را داشتند و می‌توان گفت داشتن ساعت به نوعی نشان پولدار بودن فرد بود. امروزه هم با توجه به ظهور وسایل دیجیتال مانند موبایل، فهمیدن ساعت کار بسیار سختی نیست. این روزها بیشتر از ساعت به عنوان یک اکسسوری برای بهبود ظاهر و استایل استفاده می‌شود. ساعت مچی یکی از مواردی است که شیک‌پوشان به استفاده از آن علاقه زیادی دارند اما نکته‌ای که حائز اهمیت است، انتخاب ساعت مناسب و درست در جایگاه خود است. انتخاب ساعت مناسب که نسبت به اندازه دست فرد، استایل و محلی که قرار است برود می‌تواند جلوه‌ای خاص به فرد دهد و در شیک‌تر بودن او نقش مؤثری بازی کند.

ساعت مناسب
ساعت از آن دسته اکسسوری هایی است که می‌توان سایر اکسسوری های خود را با آن ست کرد اما باید در انتخاب آن توجه بیشتری به خرج داد. ساعت‌ها را می‌توان به طور کلی به سه دسته دیجیتال، معمولی و سه موتوره تقسیم‌بندی کرد. برای انتخاب ساعت مناسب معمولی باید به نکاتی توجه کرد. نکاتی مانند بند، شکل صفحه، رنگ و اندازه ساعت می‌تواند در انتخاب ساعت مناسب تأثیرگذار باشد.

بند
ساعت‌ها با بندهای متنوعی به بازار عرضه می‌شوند. این بندها معمولاً از چرم، فلزات گوناگون، پارچه و پلاستیک ساخته می‌شوند.

بند چرم: ساعت‌هایی که بند چرمی دارند برای ست کردن با لباس‌های رسمی مانند کت شلوار را می‌توان یک انتخاب مناسب و صحیح دانست. درست است که می‌توان این ساعت‌ها را در موقعیت‌های نیمه‌رسمی و روزمره هم استفاده کرد اما در کنار لباس‌های رسمی جلوه‌ای زیباتر خواهند داشت.

بند فلزی: ساعت‌های مردانه یا زنانه‌ای که بند فلزی دارند می‌توانند انتخاب مناسبی برای موقعیت‌های گوناگون باشند. این ساعت‌ها معمولاً با توجه به طرح و اندازه ساعت در سه مدل رسمی، نیمه‌رسمی و روزمره تولید می‌شوند که با خرید نوع مناسب می‌توانید از آن‌ها بهترین استفاده را بکنید.

بند جواهرنشان: ساعت‌های جواهرنشان بیشتر مخصوص بانوان است که از آن‌ها برای موقعیت‌های رسمی و خاص استفاده می‌کنند. این ساعت‌ها به دلیل داشتن سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، معمولاً گران هستند. اگر بر روی بند این ساعت‌ها از جواهرات گران‌قیمت استفاده شده باشد می‌توان گفت که ساعت مناسب موقعیت‌های بسیار رسمی است و در صورتی که از سنگ‌ها نیمه قیمتی استفاده شده باشد می‌توان از آن‌ها در مراسم رسمی یا نیمه‌رسمی استفاده کرد. البته باید توجه داشت که برخی مدل‌های تقلبی این ساعت‌ها نیز در بازار با قیمت بسیار پایین وجود دارند.

بند پارچه‌ای: سا‌عت‌هایی با بند پارچه‌ای از جمله مواردی است که استفاده از آن در چند سال اخیر باب شده است. استفاده از پارچه‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف و متنوع باعث شده تا جوان‌ها نسبت به این ساعت‌ها علاقه‌مند شوند. این ساعت‌ها با تنوع رنگ بالایی که دارند و همچنین با توجه به قرار گرفتن در گروه ساعت‌های روزمره می‌توانند انتخاب مناسبی برای افراد با سلیقه‌های متفاوت باشد.

ساعت مناسب را چگونه باید انتخاب کرد؟

بند پلاستیکی: بیشتر ساعت‌هایی که بند آن‌ها از پلاستیک ساخته شده است را می‌توان در میان گروه اسپرت و روزمره قرار داد. این ساعت‌ها برای موقعیت‌های غیررسمی و استفاده‌های روزمره مناسب هستند و افراد می‌توانند با بسیاری از تیپ‌های غیررسمی آن‌ها را ست کنند.

بند استیل: ساعت‌هایی که جنس بند آن‌ها استیل است را می‌توان در گروه ساعت‌های رسمی و نیمه‌رسمی قرار داد. این ساعت‌ها بیشتر مناسب مهمانی‌ها هستند و می‌توان با استفاده از آن‌ها ظاهری شیک‌تر داشت.

بند سرامیکی: بندهای سرامیکی نیز مانند بندهای استیل برای ساعت‌های رسمی و نیمه‌رسمی استفاده می‌شوند. این بندها به دلیل وزن کم و ضد خش بودن موردتوجه افراد بسیاری قرار دارند. از دیگر خصوصیات خوب این بندها عدم ایجاد حساسیت بر روی پوست دست در زمان تعریق است.

صفحه
صفحه ساعت از مهم‌ترین مواردی است که در هنگام انتخاب ساعت مناسب باید به آن توجه داشت. صفحه ساعت را می‌توان به دسته‌های اندازه صفحه، شکل صفحه و جنس صفحه تقسیم‌بندی کرد.

اندازه صفحه
اندازه صفحه یکی دیگر از مواردی است که توجه به آن می‌تواند در انتخاب ساعت مناسب و سایر اکسسوری هایی که باید با آن ست شود، تعیین کننده باشد.

صفحات بزرگ: ساعت‌هایی که صفحه‌های بزرگی دارند، معمولاً در میان ساعت‌های روزمره و اسپرت طبقه‌بندی می‌شوند. این مدل‌ها با صفحه بزرگ خود با تیپ‌های اسپرت و غیررسمی به خوبی ست می‌شوند. این ساعت‌ها برای افرادی که دست‌های بزرگ و چاق دارند بسیار مناسب هستند اما افرادی که دست‌های لاغر و باریک دارند بهتر است برای استفاده از ساعت‌هایی با صفحه‌های بسیار بزرگ دقت بیشتری به خرج دهند.

صفحات متوسط: این ساعت‌ها را می‌توان در میان ساعت‌های نیمه‌رسمی قرار داد. البته ساعت‌های مردانه رسمی بسیاری نیز صفحاتی با اندازه متوسط دارند. این ساعت‌ها معمولاً برای تمام دست‌ها مناسب هستند.

صفحات کوچک: ساعت‌های رسمی بانوان بیشتر صفحات کوچک و زیبا دارند. البته برخی از ساعت‌های نیمه‌رسمی و اسپرت نیز با صفحه کوچک به بازار عرضه شده‌اند. این ساعت‌ها برای افرادی که دست‌های لاغر و باریک دارند مناسب است و افرادی که دست‌های چاق و درشت دارند باید در خصوص انتخاب ساعت‌ هایی با صفحه کوچک دقت بیشتری داشته باشند.

جنس صفحه
در هنگام خرید ساعت حتماً به جنس صفحه توجه داشته باشید. ساعت را می‌توان یکی از پرمصرف‌ترین اکسسوری ها دانست و انتخاب صفحه‌ای با جنس مناسب که در برابر خط و خش‌ها مقاوم باشد و به سادگی نشکند می‌تواند باعث شود تا ساعت را برای مدت طولانی‌تری استفاده کنید. صفحه‌های ساعت معمولاً از جنس پلاستیک، تلق، شیشه و کریستال هستند.

کریستال: صفحه‌های کریستالی ضدضربه و ضد خش هستند و به راحتی نمی‌شکنند. این ساعت‌ها قیمت بالایی دارند و معمولاً ساعت‌هایی با صفحه کریستالی در دسته ساعت‌های رسمی و نیمه‌رسمی قرار می‌گیرند.

شیشه: ساعت‌های بسیاری در بازار وجود دارند که جنس صفحه آن‌ها از شیشه است. این ساعت‌ها از هر سه دسته رسمی، نیمه‌رسمی و روزمره هستند و باید با توجه به مشخصات دیگر آن‌ها را خریداری و انتخاب کرد. این ساعت‌ها در برابر خط و خش از کریستال آسیب‌پذیرتر هستند.

پلاستیک و تلق: این ساعت‌ها معمولاً ساعت‌های اسپرت و روزمره هستند و کیفیت‌های متفاوتی دارند. برخی از آن‌ها بسیار مقاوم هستند و برخی دیگر که معمولاً در ساعت‌های تقلبی و بسیار ارزان‌قیمت استفاده می‌شود، به راحتی خط و خش بر می‌دارند و می‌شکنند.

ساعت مناسب را چگونه باید انتخاب کرد؟

شکل صفحه
شکل صفحه یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند در انتخاب ساعت مناسب نقش داشته باشد. ساعت‌ها معمولاً با صفحه‌های گرد، مربع، غیرمنظم و اشکال متفاوت دیگر به بازار عرضه می‌شوند.

صفحه گرد: شاید صفحه گرد را بتوان رایج‌ترین شکل صفحه ساعت مچی دانست. افرادی که به این شکل صفحه علاقه دارند معمولاً روحیه‌ای انعطاف‌پذیر دارند که حدود را نگه می‌دارند. این نوع ساعت‌ها بنا به پارامترهای دیگر می‌تواند رسمی، نیمه‌رسمی، اسپرت و روزمره باشد.

صفحه مربع: افرادی که ساعت‌هایی با اشکال مربع و مستطیل را می‌پسندند معمولاً چهارچوب خاصی برای زندگی دارند، از انعطاف‌پذیری پایینی برخوردار هستند و نظم یکی از ارکان زندگی آن‌ها است. این نوع ساعت‌ها هم مانند ساعت‌های صفحه گرد، بنا به پارامترهای دیگر می‌تواند رسمی، نیمه‌رسمی، اسپرت و روزمره باشد.

صفحه غیر منتظم: افرادی که سراغ این‌گونه ساعت‌ها می‌روند معمولاً روحیه‌ای ساختار شکن و ریسک‌پذیر دارند. این ساعت‌ها معمولاً برای استفاده روزمره و در برخی موارد نیمه‌رسمی کاربرد دارد.

سایر اشکال: آدم‌هایی که دنبال چیزهای جدید و متفاوت هستند معمولاً به سراغ این‌گونه ساعت‌ها می‌روند. این ساعت‌ها بیشتر به عنوان ساعت روزمره استفاده می‌شود و در میان جوانان طرفداران بسیاری دارد.

رنگ
ساعت‌‌ها هم مانند بسیاری اکسسوری های دیگر در رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شود. از محبوب‌ترین و رایج‌ترین رنگ‌هایی که در ساخت ساعت استفاده می‌شود می‌توان به مشکی، طلایی و نقره‌ای اشاره کرد. این رنگ‌ها معمولاً مناسب ساعت‌های رسمی و نیمه‌رسمی هستند و ساعت‌هایی که با رنگ‌های خاص مانند آبی، قرمز، صورتی و سایر رنگ‌ها تولید می‌شوند به عنوان ساعت روزمره، اسپرت و نیمه‌رسمی استفاده می‌شوند.

ساعت‌های مشکی با بسیاری از لباس‌ها ست می‌شوند در حالی که ساعت‌های نقره و طلایی نیازمند دقت در انتخاب بیشتری هستند. همچنین رنگ ساعت را بهتر است با توجه به رنگ پوست انتخاب کنید. افرادی که پوست‌شان سرد است بهتر است از ساعت‌های نقره‌ای رنگ استفاده کنند و آن دسته افرادی که پوست گرمی دارند بهتر است به سراغ ساعت‌های طلایی رنگ بروند. بسیاری از برندها این روزها ساعت‌هایی که در آن‌ها هر دو رنگ به کار رفته به بازار عرضه می‌کنند که فرد با هر رنگ پوستی بتواند به راحتی از آن‌ها استفاده کند و مشکل زیادی برای ست کردن این ساعت‌ها نداشته باشد.

نکاتی که گفته شد تنها بخشی از نکاتی است که در هنگام خرید ساعت باید به آن‌ها توجه داشته باشید. نکاتی مانند مناسب بودن ظاهر و اندازه ساعت با تیپ و استایل فرد و همچنین ست بودن رنگ آن با لباس‌ها از دیگر نکاتی است که باید در هنگام استفاده از ساعت و سایر اکسسوری ها به آن‌ها توجه داشته باشید.

در صورتی که مطالعه این مطلب برایتان سودمند بود پیشنهاد می‌کنیم مطلب انگشتر مناسب برای خود انتخاب کنید را مطالعه کنید.

 

Nokarto
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران - چهارراه ولیعصر - برج فناوری امیرکبیر
02128428110
info@pransez.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X