حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

انواع گردنبند چیست؟

انواع گردنبند چیست؟

انواع گردنبند چیست؟

گردنبند مناسب چه ویژگی‌هایی دارد و انواع گردنبند چیست؟
گردنبند مناسب
دارای ویژگی‌های مختلفی است و افراد در هنگام انتخاب در بین انواع گردنبند باید موارد زیادی را لحاظ کنند اما اصلی‌ترین عامل در خرید گردن بند اندازه آن و تناسب آن با فرم بدن و قد فرد است. در واقع طول گردنبند مهم‌ترین نکته‌ای است که در جلوه و زیبایی آن بر روی بدن تاثیرگذار است.

دسته‌بندی گردنبندها
انواع گردنبند بر اساس عوامل مختلفی دسته‌بندی می‌شوند و هنگام انتخاب باید این موارد را در نظر داشت. برخی از گردنبندها هستند که مناسب یقه‌های خاصی هستند. پس دسته‌ای گردنبند متناسب با یقه‌های لباس‌های مختلف خواهیم داشت. دسته‌بندی دیگر برای این محصول، گردنبندهای مناسب فرم صورت اشخاص و فرم بدن آن‌ها است. تقسیم‌بندی بعدی در مورد گردنبندها، جدا کردن آن‌ها بر اساس قد اشخاص است.

استاندارد اندازه گردن بند
در طول تاریخِ جواهرسازی و شکل‌گیری دسته‌بندی‌های مختلف در صنعت جواهرسازی، برای ساخت هر اکسسوری استانداردهایی در نظر گرفته شده است. بر همین اساس در مورد گردنبندها نیز استانداردهایی تعیین شده است. واحد اندازه‌گیری طول گردنبند که در صنعت جواهرسازی تثبیت شده است، اینچ بوده که اعداد آن نیز صرفاً با اعداد زوج نشان داده می‌شوند. البته همان‌طور که توضیح داده شد این اعداد و طول گردنبندها صرفاً یک استاندارد بوده و هر شخصی می‌تواند بنا به سایز یا سلیقه خود اندازه گردنبند را تغییر دهد.

گردنبندهای متناسب با فرم یقه
گردنبندهای یقه‌ای دارای اندازه ۱۴ اینچی بوده و برای آن دسته از افرادی که دوست دارند گردنبند آن‌ها به صورت محکم دور گردن قرار بگیرد، گردنبند مناسب محسوب می‌شوند. این مدل از گردنبندها بیشتر مناسب لباس‌های یقه هفتی، لباس‌های یقه باز، لباس‌های یقه گرد، لباس‌های یقه قایقی و لباس‌هایی هستند که ناحیه پوشش آن‌ها از روی شانه‌ها آغاز می‌شود.
مورد دوم از انواع گردنبند گردنبندهای شال‌گردنی یا ۱۶ اینچی هستند. ویژگی گردنبند شال‌گردنی این است که در ناحیه متصل شدنِ گردن به بدن قرار می‌گیرد و می‌توان گفت با تمام مدل‌های لباس و یقه هماهنگ است.

گردن بند ۱۸ اینچی شاهزاده دیگر نوع از دسته‌بندی گردنبندها است که بر اساس فرم یقه دسته‌بندی می‌شوند. این آویز روی استخوان ترقوه فرد قرار گرفته و با اکثر لباس‌ها نیز ست می‌شود.

گردنبند متینی اندازه‌ای بین ۲۰ تا ۲۴ اینچ دارد و جزو آن دسته از آویزها محسوب می‌شود که هم برای لباس‌های رسمی و کاری مناسب است و هم برای لباس‌های غیررسمی. جایگاه قرار گرفتن آن روی بدن نیز بین سینه و استخوان ترقوه است.

اندازه بین ۲۸ تا ۳۶ اینچ مختص دسته‌ی گردنبندهای اپرا بوده که جایگاه قرار گرفتن آن‌ها روی بدن چند اینچ پایین‌تر از سینه یا دقیقاً روی سینه است. لباس‌های شب و لباس‌هایی که یقه آن‌ها بسته است برای گردنبند اپرا مناسب‌ترین گزینه هستند.

گردنبند ریسمانی پایین سینه و در مرکز آن قرار می‌گیرد و اندازه آن نیز بین ۳۶ تا ۴۲ اینچ است. آویز ریسمانی یک گردنبند مناسب برای لباس‌های رسمی و لباس‌های شب است.

انواع گردنبند چیست؟

هر یقه یک گردنبند
در این بخش به صورت تخصصی‌تر و با جزییات بیشتری در مورد انواع یقه‌های لباس‌ها و گردنبند‌های متناسب با آن‌ها توضیح خواهیم داد.
اگر لباسی که انتخاب می‌کنید دارای یقه‌ی گرد است می‌توانید از اکثر گردنبندها استفاده کنید ولی عموماً برای یقه‌های گردِ بسته بهتر است که از انواع گردنبند بلند استفاده کنید و برای یقه‌های گردِ باز نیز از گردنبندهای کوتاه‌تر استفاده شود تا آویز روی بخشِ بازِ یقه قرار بگیرد. اگر گردنبند مورد استفاده دارای یک سنگ به عنوان آویز باشد زیبایی بیشتری را نیز به استایلِ یقه باز می‌بخشد. بهتر است که سنگ و زنجیرِ مورد استفاده دارای فرمی گرد باشند که با فرم یقه همخوانی داشته باشد.

یقه بعدی لباس‌های دارای یقه اسکی هستند که این دسته مانند یقه‌های گرد با اکثر گردنبندها همخوانی دارند. آویزهایی بلند و درشت به راحتی روی لباس‌هایی که یقه اسکی دارند جلوه‌گری خواهند کرد. در صورتی که لباس یقه اسکی لباسی ساده است گردنبند مناسب آن یک گردنبند درشت خواهد بود ولی اگر لباس یقه اسکی دارای جزییات است می‌توان از آویز یا گردنبندی ظریف و بلند استفاده کرد.
در ضمن نیاز است که اشاره شود گردنبند‌های نوعِ چوکر یا کوتاه برای استفاده با لباس‌های یقه اسکی گزینه مناسبی نیستند. همچنین لازم به ذکر است که نام دیگر گردنبندهای چوکر یا چسبان، طوق است.

یقه‌های دراپه عموماً در لباس‌های شب خانم‌ها استفاده می‌شوند. در همین ابتدا باید گفت که بهتر است با لباس یقه دراپه هیچ گردنبندی را استفاده نکنید و به جای آن از گوشواره برای کامل کردن استایل خود بهره ببرید؛ اما اگر تمایل دارید که حتماً گردن بند را در استایل خود داشته باشید بهتر است که یک گردنبند ظریف با آویزی کوچک را انتخاب کنید. گردنبندهای خیلی بلند یا گردنبندهای گرد و چسبان اصلاً گزینه مناسبی برای استفاده هم‌زمان با لباس‌های یقه دراپه نیستند.

لباس‌هایی که دارای یقه‌های قایقی هستند به هیچ وجه با گردنبندهای کوتاه ست نخواهند شد زیرا گردنبند روی یقه آن‌ها قرار خواهد گرفت. بهترین انتخاب برای لباس‌هایی با یقه قایقی انتخاب گردنبندهایی بلند است.

اگر لباسی که قصد پوشیدن آن را دارید دارای یقه دکلته است گردنبند مناسب آن چوکر یا یک گردنبند کوتاه دیگر است. لباسی که یقه دکلته دارد، بالاتنه آن براق است یا کار زیادی روی آن انجام شده است، نباید با یک گردنبند پر کار و پر جزییات استفاده شود.

پوشیدن لباسی که دارای یقه هفت و باز است مستلزم این است که همراه آن گردنبندی استفاده شود که درست بین دو سینه‌ی فرد قرار بگیرد. در ضمن انواع گردنبند که آویز داشته باشند و ظریف نیز باشند، بهترین گزینه برای ست کردن با لباس‌های یقه هفت هستند.

اگر لباس شما دارای یقه گردِ باز باشد انتخاب گردن بند باید مانند انتخابی باشد که برای یقه هفت انجام دادید. گردنبندی بلند که فاصله گردن تا سینه را پر کند. گردنبندی که از خط یقه کوتاه‌تر بوده و قطعه‌های درشتی به آن متصل باشد. این گردنبند و آویز یا قطعات باید بتوانند قسمتِ باز گردن را بپوشانند. عموماً برای چنین استایلی گردنبندهایی با فرم مثلث بیشتر پیشنهاد می‌شوند. گردنبندهایی که تمرکز فرمی آن‌ها به سمت پایین باشد.

در صورتی که لباس انتخابی شما یقه باز داشته باشد یا لباسی انتخاب کنید که دارای یقه برگردان و باز باشد، می‌توانید از گردنبند‌های کوتاه یا چوکر استفاده کنید. البته با چنین استایلی گردنبند‌های بلندتر نیز استفاده می‌شود.

انواع گردنبند چیست؟

لباس‌هایی که دارای یقه‌های مستطیل شکل هستند را می‌توان با یک گردنبند گردی که دور گردن سفت می‌شود، ست کرد. همچنین گردنبند کوتاه مروارید نیز می‌تواند گردنبند مناسب با لباس یقه مستطیلی باشد. باید به خاطر داشت که گردن بند زاویه‌دار را نباید با لباس‌های یقه مستطیلی استفاده کرد. برخی از لباس‌ها دارای یقه‌ی کج و زاویه‌دار هستند. برای این‌که بتوان به لباس و به استایل خود تقارن داد می‌توان از انواع گردنبند بلند یا از گردنبندهای چسبانِ چوکر برای تکمیل استایل خود استفاده کرد.

گردنبند مناسب برای فرم صورت و گردن

برای انتخاب یک آویز از بین انواع گردنبند که با فرم صورت و بدن افراد متناسب باشد کار آن‌چنان سختی پیش رو ندارید. این کار فقط نیاز دارد که یک سری از موارد را بدانید و رعایت کنید. از آنجایی که مکان قرارگیری گردنبندها همان‌طور که از اسمشان هم پیداست، روی گردن افراد است، بهتر است ابتدا به فرم گردن توجه کنیم. ارتفاع یک گردنبند یا پهنای آن و تناسبش با فرم گردن بسیار مهم است. افرادی که گردن بلندی دارند می‌توانند از اکثر گردنبندها استفاده کنند و مشکلی از این بابت نخواهند داشت.

اما اگر شخصی گردنی کوتاه و پهن دارد بهتر است بداند که گردنبند مدل یقه‌ای ۱۴ اینچ که به آن گردن بند چسبان نیز گفته می‌شود، مناسب او نخواهد بود. این آویزها می‌توانند گردن فرد را کمی کوتاه‌تر و پهن‌تر از چیزی که هست نشان دهند. این افراد می‌توانند با استفاده از مدل‌های ۲۰ تا ۲۴ اینچی که به گردنبند متینی معروف هستند، گردن خود را بلندتر و باریک‌تر نشان دهند. در نهایت باید گفت افرادی که گردن کوتاه یا پهنی دارند بهتر است از گردنبندهای بلند و آویزدار استفاده کنند.

در مورد انتخاب گردنبند مناسب با فرم صورت نیز باید اشاره کنیم که اشخاصی با فرم صورت بیضی شکل می‌توانند از همه گردنبند‌ها استفاده کنند. البته این افراد باید قد خود، فرم بدن و اندازه گردن را نیز در نظر داشته باشند. در ادامه باید اضافه کرد افرادی که دارای صورت‌هایی کشیده یا مربع شکل هستند، بهتر است از مدل‌هایی از گردنبند استفاده کنند که گرد بوده و اندازه کوچک‌تری دارند. به صورتی که با حالتی تنگ به دور گردن بسته شوند.

فرم صورتِ گرد دیگر فرمی است که گردنبند متناسب به آن را باید از بین گردنبندهای بلند انتخاب کرد. در ضمن بهتر است که این گردن بند بلند دارای یک آویز یا پلاک نیز باشد. اگر این گردنبندهای بلند در قسمت انتهایی خود فرمی هفت شکل یا وی شکل (v) نیز پیدا کنند، بهتر است. در ضمن باید اشاره کرد که در بین انواع گردنبند آن دسته‌ای که تنگ و گرد هستند برای اشخاصی که صورت گرد دارند، مناسب نخواهند بود.

گردنبندهای متناسب با قد
اگر فردی هستید که قد بلندی دارید بهتر است که برای انتخاب گردنبند مناسب خود به سراغ گردنبندهای کوتاه نروید زیرا این دسته از آویزها روی اندامِ کشیده شما جلوه خاصی نخواهند داشت. در مقابل افرادی که قد آن‌ها کوتاه است نباید به سراغ گردنبندهایی پهن یا بلند بروند، این اشخاص می‌توانند از گزینه‌هایی استفاده کنند که روی استخوان ترقوه قرار می‌گیرند.

اگر مطالعه این مقاله برای شما مفید بوده است، توصیه می‌کنیم که مقاله انتخاب انگشتر مناسب را نیز مطالعه بفرمایید.

Nokarto
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران - چهارراه ولیعصر - برج فناوری امیرکبیر
02128428110
info@pransez.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X